Editace DNS záznamů

~ 0 min
2015-04-24 15:05

 

Editací DNS záznamů můžete doménu nasměrovat na server hostující vaši webovou prezentaci, e-maily nebo jiné služby. 

Vedení DNS záznamů je pro zákazníky DOMENA.CZ a IGNUM zdarma.

Pokud Vaše doména nemá nastaveny DNS servery IGNUM, žádné změny provedené v sekci Editace DNS záznamů na DOMENA.CZ se na internetu neprojeví!

 
Pro změnu DNS záznamů použijte následující postup:

  1. Přihlaste se ke svému účtu na puvodni.domena.cz.
  2. V sekci Editace DNS záznamů vyberte aktivní zónový soubor pro danou doménu a zvolte Editovat
  3. Přidejte nebo editujte potřebné DNS záznamy a změny uložte.
  4. Zvolte Aktivovat/Aktualizovat , aby se provedené změny uložily na DNS servery.

K replikaci na další DNS servery dojte podle hodnoty TTL nastavené v zóně. Obvykle je to do hodiny, maximálně do 24 hodin.

To tedy znamená, že provedené změny se neprojeví na internetu ihned, ale až v řádu hodin (podle TTL).

Pokud byste raději, abychom úpravu DNS záznamů provedli za Vás, stačí nám zaslat autorizovaný požadavek přes Váš účet na DOMENA.CZ (volba Odeslat autorizovaný dotaz).

 

Typy záznamů:

A

Typ A slouží pro směrování jmenného názvu na IP adresu (verze 4). IP adresu tedy zadáte do pole hodnota a jmenný název do pole název. Jmenným názvem může být např. "www" (pro nasměrování www.vasedomena.cz) nebo "cokoliv" (pro nasměrování cokoliv.vasedomena.cz), případně znak "@" (pro nasměrování vasedomena.cz).

CNAME

Typ CNAME směruje jmenný název na jiný jmenný název, tvoří tedy zástupný název za jiný název. Do pole název se vkládá jmenný název, který chcete směrovat (podobně jako u typu A). Do pole hodnota vložte cílovou adresu/název např. "cokoliv.vasedomena.cz." (včetně tečky na konci).

MX

Typ MX se používá pro záznamy ke směrování e-mailu na poštovní server. V poli název se téměř výhradně uvádí znak "@". Do pole hodnota patří jmenný název mailserveru zakončený tečkou. Pole priorita určuje, na který server bude pošta posílána prioritně a který bude sloužit jako záložní. Prioritu vždy určuje kladné celé číslo, čím nižší, tím vyšší priorita.

Průměrné hodnocení: 4.1 (10 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM