Konec vydávání SSL certifikátů s platností 3 roky

~ 0 min
2018-01-24 08:26


Od 01.02.2018 všechny námi nabízené certifikační autority přestanou vystavovat SSL certifikáty s platností 3 roky. Nově budou vystavovány SSL certifikáty s platností nejvýše 27 měsíců (825 dní).

Změna maximální délky platnosti SSL certifikátů na 2 roky se týká všech certifikačních autorit: Comodo, RapidSSL, Thawte, GeoTrust, Symantec. Změna se netýká SSL certifikátů s EV (extended validaton), které již několik let mají platnost nejvýše 2 roky.

Jaký bude mít tato změna vliv na 3 leté certifikáty?

Všechny SSL certifikáty s platností 3 roky vystavené nejpozději 31.01.2018 nebudou ovlivněny. Jejich platnost bude 3 roky. Upozorňujeme, že u stávajících SSL certifikátů s platností 3 roky, které přegenerujete po 01.02.2018 v prvním roce své platnosti, bude certifikační autoritou jejich platnost zkrácena na 825 dní, a to zcela bez náhrady!

Má tato změna také nějaké výhody?

Rozhodně ano. Tato změna nepřináší pouze omezení, ale také řadu výhod. Například u CA Digicert (řada Symantec) je ověření pro vystavení certifikátu s OV nebo EV platné po dobu právě 2 let. Pokud tedy váš SSL certifikát obnovíte včas (tedy před vypršením platnosti) pak se vyhnete novému ověřovacímu procesu a vystavení certifikátu bude tak velmi rychlé, oproti dřívějšímu často i několikadennímu procesu.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM