Propojení Gmail účtu s e-mailem na vlastní doméně.

~ 0 min
2017-09-01 10:42

 

Provedeme Vás nastavením krok za krokem

1.  Přesměrování pošty z vaší domény do Gmailu 

Přejděte do rozhraní pro správu e-mailu u svého poskytovatele emailových služeb. V nastavení hledejte funkci přesměrování. Vyplňte cílovou adresu svého Gmail účtu a nastavení uložte. Pokud máte emailové služby od naší společnosti, tak přesměrování nastavíte dle tohoto návodu.

2.  Nastavení odchozí pošty v Gmailu  

Přihlaste se do svého účtu na Gmailu a v pravém horním rohu klikněte na ikonu ozubeného kolečka. Rozbalí se vám nabídka, ze které vyberte položku Nastavení.

Otevře se okno, kam zadáte jméno, které se bude zobrazovat příjemcům vaší pošty a dále e-mailovou adresu na vlastní doméně - tu, ze které chcete zprávy posílat. Volbu “Považovat za alias” ponechte zaškrtnutou. Pokračujte na další krok.

V dalším kroku vyplňte následující údaje:      

-uživatelské jméno = název e-mailové schránky na vaší doméně (příklad: martina@vyskolim.cz)

- heslo = to, se kterým se k této schránce přihlašujete u svého poskytovatele emailových služeb.

 

Dále si u svého poskytovatele webhostingu vyžádejte název SMTP (odchozího) serveru a číslo portu a doplňte je do formuláře.

Máte-li e-mail u IGNUM, použijte následující údaje: SMTP server: email.ignum.cz Port: 587 A ponechte doporučené “Zabezpečené připojení pomocí protokolu TLS”.

Zbývá už jen vše potvrdit tlačítkem Přidat účet. Spustí se tak kontrola přihlašovacích údajů a po jejich ověření se účty propojí.

3. Změna vaší výchozí adresy pro odesílání zpráv

Nakonec je potřeba nastavit svou novou adresu jako výchozí při odesílání všech vašich zpráv. Nastavení provedete opět přes Nastavení - Účty a import - a u své nově přidané adresy stisknout volbu “označit jako výchozí”.

Při odesílání zprávy pak můžete libovolně měnit adresu odesílatele, ale jako výchozí vždy bude Gmail používat tu, kterou zde máte vybranou.

4.  A máte hotovo!  

Odteď budou všechny vaše zprávy chodit příjemcům z e-mailu na vaší doméně a s každou odeslanou zprávou tak budujete svou značku. Zároveň můžete i nadále používat pro svou korespondenci prostředí Gmailu, tak jak jste na něj zvyklí.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM