Šifrované FTP/TLS

~ 0 min
2014-07-09 10:05

Šifrované FTP/TLS


Při běžném připojování pomocí protokolu FTP jsou přihlašovací údaje (jméno a heslo) přenášeny v textové podobě a každý trochu schopnější uživatel může za pomocí lehce dostupných návodů tyto údaje odchytit. Následně vám můžou být vaše data zcizena nebo upravena. Často slyšíte a čtete, jak se hackeři nabourali do serverů a nezřídka jim k tomu stačil tento triviální úkon – zachycení nešifrovaného FTP hesla.

Klademe důraz na bezpečnost vašich dat a proto naše servery podporují šifrovaný přístup přes FTP na váš virtuální server, neboli FTP TLS. Abyste mohli využít šifrovaný přenos dat FTP TLS, musíte mít kompatibilní FTP program podporující FTP TLS nebo AUTH SSL. Číslo portu je standardní, tedy 21. Podpora FTP TLS je připravena na všech linuxových serverech a Windows serverech.

Pasivní režim přenosu dat


V případě, že se vyskytují potíže s přihlášením na váš FTP server i při použití správných přístupových údajů, aktivujte ve Vašem FTP klientu pasivní režim přenosu. Eliminujete tak problémy s přihlášením k vašemu FTP serveru, které jsou obvykle způsobené připojením přes firewall či proxy server.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM