Užitečné informace k doménám

~ 0 min
2015-12-16 10:36

JAK MŮŽETE VÝZVU K PLATBĚ UHRADIT CO NEJRYCHLEJI?

- ONLINE přímo z Vašeho účtu na https://puvodni.domena.cz (sekce Výzvy k platbám) kartou či kreditem

- bankovním převodem z účtu u Raiffeisenbank či z její pokladny

 

EJHLE, SNAŽÍTE SE PŘIHLÁSIT DO VAŠEHO ÚČTU, ALE BEZÚSPĚŠNĚ?

Nikdo přece nemůže myslet na všechno, třeba si pamatovat léta nepoužívané heslo!

Nic se neděje, přes níže uvedený link si můžete heslo resetovat podle názvu domény nebo přihlašovacího jména: https://puvodni.domena.cz/account/info.html

Link pro reset Vám obratem zašleme na e-mailovou adresu uvedenou ve Vašem účtu jako kontaktní.

 

PRAVIDLA JEDNOTLIVÝCH TLD aneb OBEZŘETNOST JE NA MÍSTĚ!

Možná ještě nevíte, že důležitější než termín splatnosti výzvy je datum expirace domény. Jelikož má každá doménová koncovka svoje vlastní pravidla, liší se i termíny jejich nejzazšího možného prodloužení platnosti.

Přehled o tom, do kdy můžete domény prodloužit za standardní poplatek, jak dlouho je lze obnovit nouzově a kdy jsou zcela zrušeny, naleznete v naší nápovědě:

http://ignm.cz/nejzazsi-den-prodlouzeni

  

CO S DOMÉNOU, KTERÁ JIŽ MÁ DOSLOUŽENO?

Stane se, že doménu již skutečně potřebovat nebudete a rádi ji třeba do budoucn přenecháte někomu jinému k nové registraci. Abyste nic nezanedbali a mohli tak doméně zajistit zasloužený odpočinek, pro jistotu prověřte pár následujících okolností:

 

1) Je u domény aktivní služba DOMÉNOVÁ POJISTKA?

(ve Vašem účtu je v sekci Správa domén u příslušné domény ikonka ochranného deštníčku)

Tuto službu je tedy třeba případně DEAKTIVOVAT pomocí oranžového tlačítka Doménová pojistka. Pokud byste ji totiž ponechali aktivní, doménu bychom jistojistě prodloužili za Vás a zpětně Vás navíc požádali o úhradu, což byste v této situaci nejspíš příliš neocenili.

Po deaktivaci již jednoduše postačí výzvu k platbě neuhradit a doména bude dle příslušných pravidel po expiraci automaticky zrušena.

 

2) Jedná se o doménu s koncovkou .DE nebo .AT? VÝJIMKA POTVRZUJE PRAVIDLO!

Pokud se jedná o doménu s jednou z těchto koncovek, pak vězte, že oba naši západní sousedé Vás mohou po nesprávně provedeném zrušení domény pěkně pozlobit. Mají totiž úplně jiná pravidla, která se určitě nevyplácí podcenit. Bližší informace pro Vás máme připravené v naší nápovědě:

               https://napoveda.ignum.cz/de

               https://napoveda.ignum.cz/at

ÚKLID - pro lepší přehled je praktické mít ve svém účtu pořádek. Pokud tomu již nic nebrání, výzvu k platbě, objednávku na prodloužení i samotnou doménu tedy můžete ze svého účtu odstranit, aby uvolnila místo třeba nějaké nové a zajímavější.

 

A ZASE TA PRAVIDLA!

Od 1. 3. 2015 jsou platná nová pravidla pro registraci CZ domén, která jsou dostupná na http://ignm.cz/pravidla-cz-20150301. Pravidla mj. obsahují ustanovení o novém systému mimosoudního řešení sporů o doménová jména.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

Můžete přidat komentář k odpovědi

Značky

DKIM