Instalace redakčního systému Joomla 3.5.0

~ 0 min
2016-03-30 13:52

Do adresního řádku vašeho internetového prohlížeče zadejte URL adresu webu (a příp. adresář), kam jste nahráli instalační soubory. Instalace se vám spustí automaticky, pokud však máte doménu na Webcloud nasměrovanou.

Pokud tomu prozatím tak není, pak si nejprve doménu nastavte v souboru hosts na vašem počítači - viz nápověda

 

Krok 1 - základní nastavení

Pokud není úvodní stránka v češtině, vyberte v rozbalovacím menu "Select language" volbu Czech (Čeština). A pokračujte k části "Základní nastavení", kde vyplňte následující hodnoty:

 • Název webu - pojmenujte si vaše stránky
 • Popis - vyplňte jednoduchý popis stránek. Popis nemusíte v tomto kroku zadávat, lze ho dodatečně doplnit/upravit v administraci aplikace.
 • E-mail - vyplňte email pro administrátorský účet
 • Uživatelské jméno správce - zvolte si uživatelské jméno pro účet administrátora.
 • Heslo správce - zadejte heslo účtu administrátora. Pro lepší zabezpečení aplikace doporučujeme použít složitější tvar hesla (např. U7fasHe4)
 • Ověření hesla správce - opět zadejte heslo administrátora pro ověření
 • Web není dostupný - ponechte vybranou hodnotu Ne. Pokud chcete mít front-end stránek po instalaci vypnutý, zvolte možnost Ano.

Stistknutím tlačítka "Následující" (vpravo nahoře) přejdete k dalšímu kroku:

 

Krok 2 - nastavení databáze

Nyní vyplňte přihlašovací údaje k MySQL databázi (byly zaslány ve zřizovacím emailu):

 • Typ databáze - vyberte MySQLi
 • Název hostitele - vyplňte mysql01.srv.webcloud.cz
 • Uživatelské jméno - vyplňte uživatele, začínající "usr..." viz zřizovací email
 • Heslo - zadejte heslo k vaší databázi
 • Název databáze - vyplňte název databáze - viz zřizovací email
 • Předpona tabulek - ponechte vyplněnou hodnotu (příp. můžete změnit na jiný prefix, např. joomla_). Prefix slouží k rozlišení tabulek v jedné databázi, pokud budete využívat stejnou databázi pro jiný systém (např. intertnetový obchod, diskuzní fórum apod.).
 • Nakládání se starou databází - pokud již databáze obsahuje nějaká data, tak si v této části můžete zvolit, zdali budou zálohována (volba Záloha) nebo odstraněna (volba Odstranit), protože instalátor automaticky maže obsah databáze.

Překontrolujte si zadané údaje a pokračujte kliknutím na tlačítko "Následující" (vpravo nahoře).

 

Krok 3 - instalace ukázkových dat a závěrečná kontrola

Instalátor umožňuje nahrání ukázkových dat v angličtině pro lepší seznámení se systémem. V části "Finalizace" si vyberte jednu z variant "Nahrát ukázková data" (Blog, Reklamní brožura atd.). Začátečníkům doporučujeme využít volbu Sada ukázkových dat - Learn Joomla English (GB). Pro instalaci bez ukázkových dat ponechte vybranou hodnotu Žádná.

Pokud si chcete nechat zaslat vaše nastavení do emailu, tak v části "Souhrn" přepněte hodnotu "Nastavení e-mailu" na Ano. Zobrazí se vám další volba "Uvést v e-mailu i heslo", v které si můžete vybrat, jestli má email obsahovat i hesla. Zasílání hesel se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.

V dalších částech "Základní nastavení", "Nastavení databáze", "Kontrola před instalací" a "Doporučená nastavení" pouze překontrolujte správnost údajů a spusťte instalaci tlačítkem "Instalovat" (vpravo nahoře).

 

Konec instalace

Nyní se dokončí instalační proces a pokud vše proběhlo v pořádku, uvidíte hlášení o úspěšné instalaci "Gratulujeme! Joomla! je nainstalována.". Jelikož aplikace ještě neobsahuje českou lokalizaci, provedeme její instalaci. Pokračujte kliknutím na tlačítko "Další kroky: Instalace jazyků".

 

Instalace jazykových balíčků

Na stránce se zobrazí seznam všech dostupných jazykových balíčků. Zaškrtněte volbu Czech (příp. další požadované jazyky) a pokračujte stisknutím tlačítka "Následující".

 

Výběr výchozího jazyka

 

Pokud plánujete mít na stránkách vícejazyčný obsah, přepněte v části "Vícejazyčný" volbu "Aktivovat možnosti vícejazyčných stránek" na Ano a zvolte si, zdali chcete nainstalovat lokalizovaný obsah a plugin Kód jazyku. V opačném případě ponechte volbu nastavenou na Ne.

Dále v části "Výchozí jazyk správy stránek" a "Výchozí jazyk stránek" vyberte jazyk, který bude výchozí pro administraci a front-end stránek (v našem ukázkovém případě Czech). A dokončete instalaci jazyka tlačítkem "Následující".

Instalace češtiny je dokončena

Čeština je nainstalována a nastavena jako výchozí jazyk. Posledním krokem instalace je smazání instalační složky, které proveďte kliknutím na tlačítko "Odstraňte instalační složku".

 

Instalace redakčního systému Joomla 3 a češtiny je dokončena. Nyní můžete začít vytvářet váš nový web. Přihlášení do administrace stránek naleznete na adrese http://www.vasedomena.cz/administrator.

Průměrné hodnocení: 5 (1 hlas)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM