Změna nameserverů EU domén

~ 0 min
2019-12-11 09:26

 

Změnou nameserverů převedete správu DNS domén k jinému poskytovateli. Pokud tedy například nastavíte naše nameservery, převedete správu DNS k nám. Pokud nastavíte nameservery jinam, budete mít správu DNS mimo nás a jakékoliv změny v zónovém souboru v naší administraci se tedy již neprojeví!

Převedením správy se nepřevádí DNS záznamy od původního poskytovatele! Je tedy potřeba si je nastavit znovu.

 
Pro změnu nameserverů použijte následující postup:

  1. Přihlaste se na svůj účet na puvodni.domena.cz
  2. V případě, že chcete nastavit cizí nameservery přejděte do Správa nameserverů a zde vložíte jednotlivé nameservery pomocí tlačítka Nový
  3. Přejdete do Správa domén kde vyberete doménu a zvolíte Editovat 
  4. Vyberete  požadované nameservery a vyberte autorizaci
  • a) emailem - budete ji muset potvrdit emailem z adresy, uvedené u kontaktu vlastníka
  • b) formulářem - na email zadaný do pole Email pro formulář se zašle formulář, který bude muset podepsat vlastník domény. Podpisy musí byt úředně ověřeny (ne nutně notářsky, postačí CzechPoint), ověřený formulář nám zašlete poštou. V případě právnické osoby připojte kopii výpisu z Obchodního rejstříku. Potvrzený formulář musí být doručen společnosti IGNUM nejpozději do 3 měsíců od data vygenerovaní objednávky. Po uplynutí lhůty 3 měsíců je objednávka automaticky stornována a formulář pozbývá platnosti.

 

K replikaci následně dojte podle nastavené hodnoty TTL v původní zóně - maximálně do 24 hodin.

 

Pokud převedete správu k nám, můžete si následně editovat DNS záznamy v naší administraci, po přihlášení na puvodni.domena.cz.

 

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM