Přidání DNS záznamu

~ 0 min
2016-01-22 14:03

 

Pokud má být doména na DNS Ignum, pak je nutné záznam o doméně nejprve na naše DNS přidat

  Vytvoření nového DNS záznamu je možné v sekci Editace DNS záznamů po kliknutí na tlačítko Přidat V následujících polích zvolíte Název DNS souboru a Jméno domény. V obou případech doporučujeme zadat název domény, např. "nejaka-domena.cz".

Pro vlastní vytvoření DNS záznamu máte k dispozici dvě možnosti:

I. Nastavení pomocí šablony (pro začátečníky)
Založení DNS záznamu se provede formou šablony, která je pro zjednodušení připravena. Šablona obsahuje základní nastavení, které si můžete snadno upravit. Stačí kliknout na uložit a DNS záznam bude založen.

II. Vlastní nastavení (pro pokročilé)

1. Volba 1 Zvolte DNS servery - pokud zvolíte variantu Primární i sekundární server IGNUM, budou automaticky jako DNS servery nastaveny:
ns1.ignum.com (primární DNS server)
ns2.ignum.cz (sekundární DNS server)

V případě druhé volby bude nastaven pouze sekundární DNS server IGNUM (ns2.ignum.cz). Primární DNS server záleží na Vaší volbě. Jeho jméno vyplňte do pole Primární DNS jako typ CNAME (např.: ns1.muj-server.cz). Jméno DNS serveru bude automaticky systémem přeloženo na IP adresu.

2. Volba 2 Určete parametry zónového souboru je nepovinná. Pokud nic nevyplníte a nezvolíte žádnou možnost z 2a, 2b, bude vytvořen prázdný DNS záznam.

3. Volba 2A Zónový soubor umožňuje vložit externí datový soubor, kde jsou definovány parametry zónového souboru. Soubor musí být ve formátu text/plain s maximální velikostí 20KB ve formátu pro software "BIND" (http://www.isc.org/sw/bind/).


Příklad zónového souboru:
@ IN SOA ns1.ignum.com. hostmaster.ignum.cz. 2010011000 10800 3600 604800 86400
@ IN NS ns1.ignum.com.
@ IN NS ns2.ignum.cz.
@ IN A 217.31.49.17
* IN CNAME ufo.core.ignum.cz.
mail IN CNAME bobik.core.ignum.cz.
pop3 IN CNAME bobik.core.ignum.cz.
smtp IN CNAME bobik.core.ignum.cz.
webmail IN CNAME webmail.ignum.cz.
@ IN MX 10 mail.ignum.cz.
@ IN MX 20 mail2.ignum.cz.

2B. Volba 2B Kopie zónového souboru je vhodná pro vytvoření DNS záznamu jako kopie již existujícího DNS záznamu jiné domény. Pouze určíte, respektive vyberete ze seznamu, který záznam má být zkopírován.

Po provedení požadovaného nastavení klikněte na tlačítko Uložit

Průměrné hodnocení: 5 (1 hlas)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM