Heslovaný přístup do adresářů

~ 0 min
2016-02-02 13:55

Heslovaný přístup

Na našich serverech můžete využít jednoduchý a spolehlivý systém pro zaheslování adresářů vašich virtuálních serverů – zavedený standard na platformě Linux/Apache a souborů htaccess/htpasswd. Počet uživatelů není omezen, vše funguje plně automaticky bez nutnosti dalších nastavení našich administrátorů. Jakýkoliv adresář virtuálního serveru lze chránit heslem – při vstupu na takové stránky bude uživatel vyzván k zadání jména a hesla.

Celý tento systém zajišťují 2 soubory – .htaccess a .htpasswd. Důležitá je tečka na začátku souboru, neboť pokud je na začátku názvu souboru tečka, nelze jej přečíst přes www prohlížeč.


Struktura souboru .htaccess
KÓD:
AuthUserFile /data/web/virtuals/VaseDomena.cz/www/adresar/.htpasswd
AuthName "Restricted Area"
AuthType Basic

<Limit GET POST >
require valid-user
</Limit>

Je potřeba editovat první řádek a vložit do něj cestu k souboru .htpasswd, jehož strukturu si ukážeme dále. Můžete také editovat řádek AuthName a uvést text, kterým bude uživatel vyzván k zadání jména a hesla.

Struktura souboru .htpasswd
Vnitřní strukturu souboru není nutné popisovat. Tento soubor obsahuje uživatelská jména a hesla uživatelů, kteří mají přístup do adresáře. Soubor si vytvoříte lokálně u sebe na počítači stejně jako soubor .htaccess. Na internetu najdete mnoho odkazů, jak se soubor vytvoří, případně můžete využít některé z online rozhraní.
Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM