Přihlašovací údaje k FTP

~ 0 min
2017-10-01 09:21

FTP (anglicky File Transfer Protocol) je protokol používaný pro přenos souborů Vaší prezentace na diskový prostor, ze kterého budou Vaše stránky prezentovány.

 

Pro práci s FTP je třeba mít nějaký program - ať už je to váš prohlížeč, či nějaký ze speciálních FTP klientů bez kterého se stejně pro plnohodnotný FTP přístup neobejdete. FTP klient vám umožní také hromadné operace se soubory a adresáři, jako jsou např. kopírování, mazání, editace, přejmenování, uploadování dat na server a jejich download ze serveru na Váš počítač. V FTP klientovi je třeba nadefinovat přístup ke vzdálenému serveru.

Pro práci s FTP je možné využívat tyto způsoby:

Pro připojení je zpravidla zapotřebí zadat tyto tři údaje:

  • FTP server: ftp.ignum.cz
  • Uživatelské jméno: zpravidla název vaší domény
  • Přístupové heslo

Pokud se vám lépe pamatuje přihlášení přes FTP server ftp.jmenovasidomeny.cz, pak i toto je možné, je ovšem zapotřebí si nejprve do zóny vaší domény přidat tento záznam:

ftp IN CNAME ftp.ignum.cz.

Pasivní režim:

Vhodné je též "Použít pasivní režim přenosu (jako WWW browser)". Tato volbu je možno nastavit ve většině FTP klientů buďto přímo při definování spojení nebo někde v nastavení klienta. Pokud tuto volbu nebudete mít zatrženu, může se stát, že budete mít problémy při spojení či při přenosu přes některé internetové rozhraní.

 

Pokud se Vám nedaří pomocí Vašeho klienta připojit k FTP, je nejčastější příčinou tohoto problému blokace spojení ze strany Vaše bezpečnostního softwaru například antivirového programu nebo firewallu. V takovém případě je zapotřebí toto spojení na Vašem softwaru povolit.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM