Prodloužení domény

~ 0 min
2015-12-11 18:29

 

Prodloužením domény si zajistíte její vlastnictví na další období.

Prodloužení je nutné učinit před datem expirace, u některých domén dokonce ještě dříve - tyto informace najdete na domena.cz v informacích o doménách .

 

Pokud chcete prodloužit svou doménu, můžete tak učinit na puvodni.domena.cz a to i přesto, že nejste aktuálně její plátce a nemáte na domena.cz zatím založený žádný účet. Zde je postup jak můžete prodloužení docílit:

 

  1. Prihlašte se do svého zákaznického účtu na puvodni.domena.cz - pokud jej nemáte, můžete si ho založit
  2. Přejděte do Správa domén a pokud doménu na tomto účtu nemáte vložte si ji do seznamu přes tlačítko Importovat (zadáte název domény bez www)
  3. Následně opět ve Správa domén si doménu vyberete a zvolíte Prodloužit 
  4. Vyberte způsob platby kartou nebo online platbou, popřípadě bankovním převodem
  5. Doména bude prodloužena v okamžiku přijetí a spárování platby (musí mít správný VS).

 

Pro trvalé zařazení domény pod Váš účet (a tedy i pro trvalou fakturaci) zvolte  Správa domén , tam vyberte požadovanou doménu a vyberte  Změtit plátce . Následně zadáte přihlašovací jméno do Vašeho účtu na domena.cz a jako způsob autorizace můžete zvolit e-mail nebo formulář. V prvním případě je autorizační e-mail zaslán původnímu plátci, který ho musí potvrdit. V druhém je zaslán formulář na Vámi zadaný email, který musí podepsat vlastník domény. Formulář nám následně zašlete faxem či v naskenované podobě emailem na info@domena.cz .

 

Průměrné hodnocení: 2.25 (4 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM