Změna nameserverů pro CZ domény

~ 0 min
2014-03-27 14:19

 

Změnou nameserverů převedete správu DNS domén k jinému poskytovateli. Pokud tedy například nastavíte naše nameservery, převedete správu DNS k nám. Pokud nastavíte nameservery jinam, budete mít správu DNS mimo nás a jakékoliv změny v zónovém souboru v naší administraci se tedy již neprojeví!

Převedením správy se nepřevádí DNS záznamy od původního poskytovatele! Je tedy potřeba si je nastavit znovu.

 
Pro změnu nameserverů použijte následující postup:

  1. Přihlaste se na svůj účet na puvodni.domena.cz
  2. V případě, že chcete nastavit cizí nameservery přejděte do Správa nameserverů a zde buďto importujte existující sadu nameserverů přes možnost Importovat nebo vytvoříte novou. Sada je určena pouze pro domény .CZ.
  3. Přejdete do Správa domén kde vyberete doménu a zvolíte Editovat 
  4. Vyberete importovanou či založenou sadu a vyberte autorizaci
  • a) emailem - budete ji muset potvrdit emailem z adresy, uvedené u kontaktu vlastníka, administrativního nebo technického kontaktu
  • b) formulářem - na email zadaný do pole Email pro formulář se zašle formulář, který  podepíše vlastník domény nebo admin či tech kontakt a bude potřeba ho zaslat zpět faxem či v naskenované podobě

 

Změna se projeví do 24 hodin

 

Poznámka: pokud převádíte DNS na IGNUM, pak je potřeba, aby jste si nejprve v sekci Editace DNS záznamů založili zonu pro danou doménu Následně si můžete editovat DNS záznamy v naší administraci, po přihlášení na puvodni.domena.cz.

 

Průměrné hodnocení: 5 (1 hlas)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM