Změna plátce domény

~ 0 min
2019-12-11 09:23

 

Změna plátce je proces v systému DOMENA.CZ, který převede doménu na jiný zákaznický účet. Z nového účtu bude možné doménu fakturovat a spravovat, tedy například i editovat její DNS záznamy (pokud má doména nastaveny DNS IGNUM).

 

Pro změnu plátce domény doporučujeme následující postup:

  1. Vytvořte si účet na puvodni.domena.cz, pokud ho ještě nemáte.
  2. Po vytvoření účtu nebo přihlášení k Vašemu stávajícímu účtu přejděte do sekce Správa domén, klepněte na tlačítko Importovat a vyplňte název Vaší domény a potvrďte.
  3. Po naimportování zůstaňte v sekci Správa domén, označte naimportovanou doménu a klepněte na tlačítko Změnit plátce. Do pole nového plátce vyplňte přihlašovací jméno Vašeho účtu na domena.cz, tedy účtu na který chcete doménu převést. Vyberte jednu ze dvou možnotí, jak změnu plátce autorizovat:
  • e-mailem – Na adresu původního plátce domény je odeslán e-mail s potvrzovacím odkazem.
  • Formulářem - Do pole níže vepište adresu, na kterou si přejete zaslat e-mail s formulářem. Podpisy musí byt úředně ověřeny (ne nutně notářsky, postačí CzechPoint), ověřený formulář nám zašlete poštou. V případě právnické osoby připojte kopii výpisu z Obchodního rejstříku. Potvrzený formulář musí být doručen společnosti IGNUM nejpozději do 3 měsíců od data vygenerovaní objednávky. Po uplynutí lhůty 3 měsíců je objednávka automaticky stornována a formulář pozbývá platnosti.

 

Po potvrzení žádosti bude doména převedena pod Váš účet a stanete se jejími plátci.

 

Průměrné hodnocení: 4.5 (14 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM