Změna držitele (vlastníka) ES domén

~ 0 min
2018-03-19 18:54

 

Touto změnou fyzicky změníte vlastníka domény na jiný subjekt.

Na rozdíl od jiných TLD tuto změnu autorizuje stávající a nový admin kontakt

Pozor!
Změnou vlastníka zůstane původní plátce. Pro změnu plátce navštivte Změna plátce domény

Pro změnu majitele domény s koncovkou .es si předem připravte tyto údaje:

 • Údaje o novém majiteli (organizace/jméno, adresa, email, telefon, ičo)
 • Údaje o novém admin kontaktu (jméno, adresa, email, telefon)
 • Kopii OP nebo Pasu současného i nového majitele a to ve formátu .jpg o maximální velikosti 2MB (do 600 px) . U OP je potřeba mít naskenované obě strany dokladu.


O změnu majitele domény nám napište autorizovaný požadavek z účtu plátce/správce domény (https://puvodni.domena.cz) a k žádosti, připojte:

 • název domény
 • ID virtuálního kontaktu nového majitele domény
 • ID virtuálního kontaktu administrativního kontaktu domény
 • číslo OP nebo Pasu nového admin kontaktu

Virtuální kontakt založíte pod zákaznickým účtem https://puvodni.domena.cz v sekci Správa kontaktních osob


Na rozdíl od ostatních TLD, zde změnu autorizuje nový i původní admin kontakt. Změnu majitele tedy zahájíme v systému dle vašeho požadavku. Odpovědí obdržíte tzv ID španělského registru pro nového majitele a nový administrativní kontakt (New registrant, New ACP) a pro jistotu ještě ID stávajícího admin kontaktu.

 

Po zahájení této změny z naší strany je zapotřebí celou změnu z vaší strany dokončit do 10 dne od zahájení změny. Pokud to neuděláte, žádost expiruje a vše se bude muset provést od začátku.


Další potřebné kroky pro změnu majitele domény zákazník provádí sám podle tohoto návodu:

 

1. Potvrzení ze strany současného admin kontaktu

 • po zahájení změny z naší strany nejprve dorazí link s žádostí o potvrzení, případně zamítnutí změny na email současného admin kontaktu. Než samotnou změnu potvrdíte, budete potřebovat přístupové údaje do španělského registru domén
 • ID současného admin kontaktu jsme vám již poskytli, pro reset hesla k přihlašovacímu ID můžete použít tento odkaz
 • přihlašovací ID admin kontaktu (Identifier), lze také zjistit v whois na stránkách registru http://www.dominios.es/dominios/en ve vyhledávání informací o doméně (ADMINISTRATIVE CONTACT PERSON). Zde také zjistíte na jaký email vám registr zaslal link pro reset hesla ke stávajícímu admin kontaktu
 • překontrolujte si po příhlášení do registru  tzv "Identification (ID):", což je číslo OP nebo Pasu nebo jíného dokladu. Uvedné číslo dokladu musí být aktuální, jinak změna majitele nebude akceptována. Možnost náhledu případně změny ID najdete pod tlačítkem "Edit" napravo nahoře vedle vašeho přihlašovacího ID.
 • pokud tedy máte přístupové údaje k účtu a překontrolovali jste si číslo dokladu, nyní můžete potvrdit link, zaslaný ze strany registru z adresy plandedominios@red.es, přihlásíte se, provedete souhlas a vyzvou vás k přiložení kopie OP nebo PASu (do 2MB, max 600 px)

2. Potvrzení ze strany nového admin kontaktu

 • jakmile současný admin kontakt změnu potvrdí, na email nového kontaktu dorazí link z registru z adresy plandedominios@red.es pro potvrzení nebo zamítnutí změny
 • stejně tak jako současný, i nový admin kontakt si musí nejprve resetovat heslo (pokud ho nezná) a to pomocí linku , ID nového kontaktu jsme vám již poskytli na základě prvotní žádosti (New ACP)
 • jakmile znáte přihlašovací údaje, pak klikněte na link v zaslaném emailu, přihlašte se. Jako nový správce máte možnost v účtu navíc ovlivnit nastavení nameserverů (případně je ponechat ve stávajícím nastavení) a také určit svého registrátora. Zde prosím, pokud si přejete doménu ponechat u nás, pak je důležité v poli MANAGER zaškrtnout volbu Accredited Registrar a vybrat našeho partnerského registrátora KEY-SYSTEMS
 • na další stránce potvrdíte pravidla a přiložíte kopii OP nebo pasu (do 2MB, max 600 px)

Nyní jste změnu dokončili, prověřovat ji bude španělský registr, který vás bude o výsledku informovat emailem.

Průměrné hodnocení: 0 (0 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM