Změna nameserverů CZ domén

~ 0 min
2019-12-11 09:24

 

Změnou nameserverů převedete správu DNS domén k jinému poskytovateli. Pokud tedy například nastavíte naše nameservery, převedete správu DNS k nám. Pokud nastavíte nameservery jinam, budete mít správu DNS mimo nás a jakékoliv změny v zónovém souboru v naší administraci se tedy již neprojeví!

Převedením správy se nepřevádí DNS záznamy od původního poskytovatele! Je tedy potřeba si je nastavit znovu.

 
Pro změnu nameserverů použijte následující postup:

  1. Přihlaste se na svůj účet na puvodni.domena.cz
  2. V případě, že chcete nastavit cizí nameservery přejděte do Správa nameserverů a zde buďto importujte existující sadu nameserverů přes možnost Importovat nebo vytvoříte novou. Sada je určena pouze pro domény .CZ.
  3. Přejdete do Správa domén kde vyberete doménu a zvolíte Editovat 
  4. Vyberete importovanou či založenou sadu a vyberte autorizaci
  • a) emailem - budete ji muset potvrdit emailem z adresy, uvedené u kontaktu vlastníka, administrativního nebo technického kontaktu
  • b) formulářem - na email zadaný do pole Email pro formulář se zašle formulář, který  podepíše vlastník domény nebo admin či tech kontakt. Podpisy musí byt úředně ověřeny (ne nutně notářsky, postačí CzechPoint), ověřený formulář nám zašlete poštou. V případě právnické osoby připojte kopii výpisu z Obchodního rejstříku. Potvrzený formulář musí být doručen společnosti IGNUM nejpozději do 3 měsíců od data vygenerovaní objednávky. Po uplynutí lhůty 3 měsíců je objednávka automaticky stornována a formulář pozbývá platnosti.

 

Změna se projeví do 24 hodin

 

Poznámka: pokud převádíte DNS na IGNUM, pak je potřeba, abyste si nejprve v sekci Editace DNS záznamů založili zonu pro danou doménu Záznamy je pak možné kdykoliv upravovat -  editovat DNS v naší administraci, po přihlášení na puvodni.domena.cz.

 

Průměrné hodnocení: 2.67 (6 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Značky

DKIM